Науково обґрунтована система насінництва люцерни

КАТЕГОРІЯ: 
АНОНС: 

В Україні досить гостро виникає потреба в розширенні насінництва багаторічних трав. Потреба в цьому зумовлена не тільки необхідністю забезпечення тваринництва білковими кормами, а й в поліпшенні природних кормових угідь.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Виникає потреба у вирішенні проблеми підвищення насіннєвої продуктивності люцерни. Ця робота спрямована на створення само-сумісних форм для того, щоб насіннєва продуктивність люцерни менше залежала від погодних умов.

Потрібно також створювати сорти інтенсивного типу з високою насіннєвою продуктивністю. Прикладом сортів інтенсивного типу є - Радуга, Надежда, Полтавчанка, які в умовах зрошення урожайності зеленої маси становлять 700-1000 ц/га, насіння – 8-10 ц/га і більше.

Стійкі до витоптування сорти

Пророблено роботу пов’язану із створенням нових сортів, які здатні забезпечувати при багаторазовому скошуванні в ранні фази розвитку високий збір високобілкової зеленої маси, а також сортів стійких до витоптування худобою.

Для зрошувальних земель

Сорт Надежда селекції Українського НДІ зрошуваного землеробства за 6-7 укосів дає 700-800 ц/га зеленої маси і 6-10 ц/га насіння.

Засухостійкі сорти

На не зрошувальних землях степу вирощують на насіння та сіно високоврожайний сорт Радуга, який містить 20,4-21,8% білка.

Основні причини низьких врожаїв

Виробництво сортового насіння багаторічних трав не повністю забезпечує потреби господарств. Причиною цього є низький рівень організації насінництва багаторічних трав в деяких областях. Через нестачу насіння люцерни не вистачає високобілкового корму, що негативно позначається на годівлі худоби. Тому потрібно ставити завдання якнайшвидше вдосконалити насінництво з тим, щоб урожайність насіння досягла у рік сівби 2-3 ц/га, а в наступні роки – 3-5 ц/га.

Основна причина низьких врожаїв багаторічних трав – це повільне впровадження досягнень науки і передового досвіду, недосконалість технологій вирощування, а також збирання та зберігання насіння.

Відомо, що врожайність багаторічних трав прямо залежить від якості насіння, однак якість його ще низька. Насіння першого класу висівається лише 50-55% багаторічних трав, а близько 25% є некондиційним.

Недосконалість збиральної техніки зумовлює великі втрати насіння у багатьох господарствах. Отже, впровадження науково обґрунтованої системи насінництва люцерни є вирішальною умовою кормо-виробництва.

Обратный звонок