Гірчиця біла
Вид однорічних трав'янистих рослин роду Гірчиця (Sinapis) сімейства Капустяні (Brassicaceae). Батьківщина - Середземномор'я, на Україні зустрічається розсіяно, частіше в районах Полісся та лісостепу.
У нас Ви можете купити насіння гірчиці білої наступних сортів: Кароліна, Подолянка, Талісман.
Гірчиця біла - дуже цінна олійна культура. Насіння містить: жирного масла - 16,5-38,5 %, ефірного (гірчичного) масла - 0,2-1%, сінальбін - 2,5 %, білки, мінеральні речовини - 10 %, фермент мірозін. Насіння використовуються в медицині і харчовій промисловості, а також для технічних цілей.
Гірчиця морозостійка культура, насіння починає проростати при 1- 2 С і може дозрівати при прохолодні погоді за 60-85 днів. Стебло у рослини високе, борозенчасте, гіллясте. Листя черешкове, перисто-розсічене, стебло покрите жорсткими захисними волосками. Квітки жовтого кольору, з темно-зеленими нектарниками при основі. Під час цвітіння приваблює корисних комах.
Гірчиця проростає і нарощує велику зелену масу в короткий холодний період, врожайність маси становить понад 400 кг на сотку. У зеленій масі накопичується: органічних речовин - 22 %, азоту - 0,71 %, фосфору - 0,92 %, калію - 0,43 %.
За рахунок швидкого зростання вегетативної маси гірчиця здобула популярність як сидеральна культура . При використанні на сидеральне добриво, її висівають у пізні терміни після збору зернових. При оранні поля на зелене добриво, гірчиця при розкладанні виділяє фермент, який також діє як пригнічувач.
Посівні роботи
Сіють восени після збирання врожаю з кінця квітня до середини вересня, або навесні за місяць до посадки пізніх овочів. Щоб не висушити шар ґрунту, восени на момент посіву поле вирівнюють, а навесні досить провести передпосівну культивацію.
Протруювання насіння препаратами інсектицидної дії є обов'язковою процедурою, щоб убезпечити посів від хрестоцвітної блішки. При достатньому зволоженні ґрунту глибина сівби становить 2 -3см, а при недостатньому 4-5 см. Норма висіву при посіві рядовим способом (на 15 см) повинна бути 1,5-2,0 млн. шт / га.
Медоносна рослина
Гірчиця біла є найважливішою медоносною рослиною, і дає нектар та пилок. Цвісти починає в червні - липні, і продовжує цвісти 20-25 днів. Бджоли відвідують поля інтенсивніше в ранні години.
Для потреб бджільництва посіви робляться недалеко від пасік в різні терміни, це дозволяє продовжувати цвітіння медоноса. Мед має блідо-жовтий колір, а зацукрований - кремовий колір, на смак пікантний і має ніжний аромат. Цукру в нектарі до 18%. Загальна медопродуктивность до 40 кг з гектара посіву.