Кормовий буряк
Рід одно-, дво-і багаторічних трав'янистих рослин родини Амарантові, група різновидів звичайного кормового буряка. Культура була виведена в XVI столітті в Німеччині.
У нас Ви можете купити насіння кормового буряка сортів: Урсус, Урсус-полі, Центаур, Центаур-полаті, Роте Вальце.
Кормовий буряк широко використовується як кормова культура. Вона має гарні смакові якості, тому добре згодовується тваринам і легко засвоюється. Коренеплоди містять багато вітамінів, макро- і мікроелементів. Крім коренеплодів які згодовують худобі у свіжому вигляді, велику кормову цінність має гичка буряка. Урожайність коренеплодів - 600-850 ц/га, гички - 100-300 ц/га.
Культура вимоглива до родючості ґрунту. Високий урожай можна отримати на чорноземах і заплавних ґрунтах . На сирих і болотних, важких глинистих, бідних піщаних ґрунтах без їх попереднього збагачення мінералами отримати хороший урожай складно. Слабосолонцеватий ґрунт вона досить непогано переносить, на відміну від моркви, картоплі, брукви. Оптимальна грунт для неї з нейтральною або слабокислою реакцією (рН 6,2-7,5).
Посівні роботи
Кормова буряк - це культура ранньої сівби, сіяти її можна при температурі ґрунту 5-7 °С. Для збереження вологи в передпосівному шарі дуже важливо своєчасно підготувати ґрунт, в погано оброблений ґрунт сіяти не можна. При сухій поверхні ґрунту засіяну ділянку необхідно прикатати. Нормальна глибина загортання насіння 3-4 см, на легких грунтах 5-6 см, ширина міжрядь - 45 см.
Насіння кормових буряків починає проростати при температурі 3-4 °С. Спільні сходи цієї кормової культури отримують при 12-16 °С. Під час проростання насіння буряк вимогливий до вологи, насіння його вбирають 130-170 % води від маси насінини. Найбільше води вимагає в липні і серпні.
Посіви кормових буряків треба розміщувати після зернових, однорічних трав. Зазвичай сіють поблизу ферм, щоб зменшити витрати на транспортування після збору. Велике значення у врожайності кормових буряків є насіння. Подібність насіннєвого матеріалу має бути більше 80 % і чистота - від 97 %.
Догляд
Для проростання насіння мінімальна температура 3-4 °С. Сходить на 3-4 -й день при температурі 15-25 °С. Сходи дуже чутливі до заморозків, мінусова температура нижче -3 °С може погубити рослини. Але на 6-8 день після появи листя рослини можуть витримувати температуру -8 °С.
Необхідно вчасно прорвати сходи для створення необхідної густоти посадки. Термін проривки - пізніше появи 3-4 листків. На 1 м довжини рекомендовано залишити 4-5 рослин.
При внесеному передпосівному добриві бажано провести ще два підживлення: першу - після проривки рослин, другу - через 10-20 днів після першої. При першій підгодівлі добрива слід закладати в міжряддя на глибину 10-12 см, при другій - 15-16 см.