Козлятник східний (Галега)
Вид багаторічних трав'янистих рослин роду Козлятник сімейства Бобові (Fabaceae).
Використовують на силос, сінаж, сіно та зелений корм.
У нас Ви можете купити насіння козлятника східного (галега) сортів: Кавказький бранець.
Галега східна (козлятник) - багаторічна бобова рослина. Висота рослин досягає 80-100 см. Листя не опадають при висиханні. Квіти фіолетові, білі в рідких кистях. Боби загострені, шиловидні, лінійні. Має сильно розгалужену кореневу систему. Культура проникає в ґрунт на глибину 3-4 м.
Є гарним медоносом. Культуру можна вирощувати в суміші з вівсяницею очеретяною, стоколосом безостим, райграсом високим. Укісна стиглість настає в кінці травня - на початку червня, в південних районах ще раніше. Худоба поїдає його в чистому та в змішаному вигляді. Скошують зелену масу на корм на початку цвітіння, у фазі бутонізації.
Біологічна цінність культури - довголіття і зимостійкість. Якщо правильно доглядати і раціонально використовувати посів, то він зберігається до 15-20 років. Висока продуктивність посівів становить 9-10 років, далі врожайність знижується.
Основна перевага козлятника східного перед іншими культурами - високий темп розвитку та зростання. Збиральна стиглість зеленої маси відбувається на 20 днів раніше, ніж у конюшини і люцерни.
Ґрунт для посіву
Неприпустимо проводити посів на ділянках, засмічених осотом, пирієм повзучим та іншими корнепаростковими та кореневищними бур'янами. Культура не виносить близького залягання ґрунтових вод. Оптимальний ґрунт для посіву - чорнозем і сірі лісові ґрунти.
Посіви також можна проводити на супіщаних, суглинних, дерново-карбонатних і дерново-підзолистих ґрунтах. Реакція ґрунтового середовища повинна бути нейтральною і близькою до нейтральної. На ділянках з підвищеною кислотністю проводять вапнування.
Підготовка до посіву
Перед посівом необхідно провести інокуляцію і скарифікацію насіння. Насіння інокулюють кульковими бактеріями або змішують з ґрунтом з ділянки, де його вирощували. Перед сівбою обробити бактеріальним препаратом "Ризоторфін". Сіяти на зелену масу і насіння слід широкоряддям з міжряддям 45 см, витрата насіння - 30 кг/га. Глибина загортання - 15-20 мм. Після сівби ділянку каткують.
Насіння за кольором і формою схожі на люцернові, але мають великі розміри (2,5-3 мм). Маса 1000 насіння складає 6,5-9 г. Врожайність насіння становить 6-8 ц/га.