Фацелія

ПРО КУЛЬТУРУ: 

Рід рослин родини Бурачнікові (Boraginaceae), що нараховує 57 видів багаторічних і однорічних трав'янистих рослин, які виростають у Південній та Північній Америці.

РЕАЛІЗАЦІЯ: 

У нас Ви можете купити насіння фацелії за вигідними цінами, ми спеціалізуємося на вирощуванні насіннєвого матеріалу та його реалізації.

Є питання? Зворотний дзвінок
(096) 308-28-28

Фацелія - однорічна рослина, має почергові перисто-розсічені листя, квіти синюватого кольору, зібрані в суцвіття - завиток. На одній рослині утворюється до 300 кольорів. Вони добре виділяють нектар і чудово відвідується бджолами.

Вегетаційний період фацелії становить 75-90 днів. Залежно від термінів посіву і погодних умов зацвітає через 40-45 днів після початку сходження, однак перші квіти з'являються буквально на 30 день. Тривалість цвітіння 30-40 днів. Паростки витримують і переносять заморозки до -9 °. До ґрунту фацелія не вимоглива, але краще розвивається і дає більше нектару та насіння на легких родючих ґрунтах, чистих від бур'янів.

Фацелія обробляється як правило в спеціалізованих бджільницьких господарствах як самостійна медоносна культура. Враховуючи високу нектаропродуктивність її також висівають спільно з іншими сільськогосподарськими культурами.

Вирощування

Невибаглива, росте на кам'янистих і супіщаних ґрунтах. Посухостійка. Холодостійка, витримує похолодання до -9 ° С. Тіньовитривала, добре росте під кронами дерев. Оптимальний посів з липня по серпень. Норма висіву 120 г на сотку, глибина посіву 1-2 см, ширина міжрядь 10-15 см.

Може бути попередником будь-якої овочевої культури. Посів можна проводити під зиму, рано навесні, восени після збору врожаю. Короткий період вегетації дозволяє робити посів 3-4 рази за сезон.

Фацелію можна вирощувати з соняшником, кукурудзою, люцерною. У таких змішаних посівах значно збільшується нектаропродуктивність суміші фацелії. При посіві разом з бобовими культурами значно поліпшується медоносна база, водночас можливе використання зеленої маси як корм для худоби.

Корисні властивості

Крім поліпшення медоносної бази фацелію також вирощують як сидерат (зелене добриво), як післяукісної або післязбиральної культури. Швидкі темпи зростання фацелії, в тому числі в холодних умовах (рання весна або осінь) дозволяють за короткий етап сформувати значну вегетативну масу, яка накопичує в собі значну кількість поживних речовин (азот, фосфор, калій та інші макро і мікроелементи).

Корисною властивістю фацелії є приналежність до сім'ї водошарових , в результаті чого ця рослина не має спільних збудників хвороб і шкідників з культурними рослинами, на відміну від інших сидератів (сім'ї бобових). Низька норма висіву фацелії робить її економічно виправданою, як сидерат.

Обратный звонок